sobota 16. listopadu 2013

Zavržený

autorka: Becca Fitzpatrick
nakladatelství: Egmont
vydáno: 2010
počet stran: 368

Anotace:

Patchovy oči připomínaly černé hvězdy.
Bral všechno a nedával nic. Ne že bych o něm chtěla vědět víc. Nelíbil se mi zvnějšku a pochybovala jsem, že by se mi zamlouvalo, co se skrývá uvnitř.
Tedy, to není úplně přesné. Zvnějšku se mi líbil hodně.
Dlouhé, silné paže, široká, uvolněná ramena a úsměv zpola hravý, zpola svůdný. Cítila jsem, že mě neodolatelně přitahuje, a sama sobě jsem přestávala rozumět.

Nora Greyová je svědomitá, chytrá a rozhodně nemá ráda riziko. Jenže se zamiluje do Patche a to je její první chyba. Patchova minulost je totiž všechno, jen ne nevinná. A nejlepší, co kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory.Seznámili se na hodině biologie a Nora chce jediné – držet se od něj co nejdál. Jenže jak se zdá, Patch je vždy o dva kroky napřed. Dívka na sobě cítí jeho pohled, i když Patch není nablízku. Cítí jeho přítomnost, i když je v pokoji sama. A když své okouzlení nedokáže déle tajit, vyjde najevo, kdo Patch ve skutečnosti je a proč ji vyhledal. A za všemi otázkami, které se dotýkají jeho minulosti, si Nora a Patch mohou navzájem položit jen jedinou: „Jak hluboko dokážeš padnout?“


Vlastní anotace:

Hlavní hrdinkou této knihy je sedmnátiletá Nora Greyová.Na první pohled vypadá jako normální středoškolačka,ale ještě pořád se vyrovnává se smrtí svého otce,který byl před rokem zavražděn.Vrah nebyl dopaden a to Noře nedává klidu, a chce, aby za to ten člověk zaplatil.
I přesto se Nora snaží vést každodenní život.Její matka je den co den v práci,takže se vidí jen o víkendu.Nejvíc volného času tráví se svou nejlepší kamarádkou Vee.
Nora je ten typ člověka,který má rád věci pod kontrolou.Je zodpovědná,odvážná,chytrá,   tvrdohlavá,vnímavá a o kluky se nezajímá.Přesněji řečeno do té doby než ne její školu přestoupí nový záhadný kluk a Nora o něm neví vůbec nic a to ji dohání k šílenství,snad jen jeho jméno.Patch.Ještě horší je,ale to,že ji nebezpečně přitahuje.Ten kluk něco tají a Nora to hodlá zjistit,ať to stojí,co to stojí.

Názor:
Co bych asi dělala, kdybych zjistila, že můj spolužák, se kterým sedím je padlý anděl? Vlatně na to sama neznám odpověď.


10/10

1 komentář: