sobota 14. června 2014

Město ze skla

autor: Cassandra Clare
nakladatelství: Knižní klub
rok vydání: 2013/12
počet stran: 480

Anotace:
Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli. Ve třetím díle série musí Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi, aby zachránila Skleněné město, ale je to vůbec v jejích silách?

Názor:
   Po druhém dílu jsem se nemohla udržet a musela jsem hned začít číst Město ze skla, protože ten konec druhého dílu mě tak rozsekal, že jsem ihned potřebovala vědět, jak všechno dopadne. Recenze na Město z kostí a Město z popela budete hledat na blogu marně, protože tyhle dva díly se mi spojily v jeden příběh, který nejde rozdělit do dvou recenzí. Možná se tady hodně ospravedlňuji, ale já opravdu vůbec netuším, jak skončil první díl, protože jsem hned začala číst druhý a hned poté třetí a opravdu se mi to nějak smíchalo.

  Ale i když se mi první dva díly pomotaly, tak ten třetí si pamatuji úplně jasně. Nádherný příběh, kde je láska Clary a Jace strašně krásně popsaná. Má v sobě tolik bolesti, tolik krásných chvil, až jsem měla i slzy v očích. Ten konec byl vyřešený úplně krásně, ale samozřejmě jsem očekávala, že to tak nějak dopadne. Sice jsem si to netipla úplně přesně, ale většina byla hodně očekávaná. Ale přesto tam byly i pasáže, které mě překvapily, i když jich moc nebylo.

   Každý si najde své oblíbené postavy. Samozřejmě Clary byla jednou z nich, ale také do nich patřili Krasomil Pohroma s Alekem, kterým jsem neskutečně fandila i Simon, kterého jsem začala mít ráda až v tomto díle. Už po přečtení pár stránek jsem věděla, že mě bude knížka bavit, jelikož Cassandra píše tak pěkně a čtivě, že jsem se od knížky vůbec nechtěla odlepit. Bohužel chodím taky do školy, takže se to nijak nedalo dohromady zkombinovat, ale určitě kdybych se nemusela učit, mám to za dva dny přečtené.
   
   Rozhodně celou sérii stojí za to si přečíst! Sice jsem si myslela, že to bude jen trilogie a celkem mě překvapilo, že se autorka rozhodla pokračovat v téhle sérii a místo trilogie napsala hexalogii. Zatím nevím, jestli mám být ráda nebo ne, jelikož tímto třetím dílem dopadlo všechno tak pěkně, že nemám ponětí, jak bude příběh s Clary a Jacem a všemi mými oblíbenými postavami pokračovat.

   Mohu vám knížku (celou sérii)  jedině doporučit, protože mě okouzlil, jak nápad s lovci stínů a všemi nadpřirozenými hrdiny, tak láska mezi nimi, tak samozřejmě i zápletky s Valentýnem a ostatními zápornými hrdiny. Takže rozhodně si knížka zaslouží hodnocení devíti hvězdiček.                                   hodnocení: 9/10

   

čtvrtek 5. června 2014


Shrnutí za měsíc KVĚTEN

Za květen se nám shromáždilo tolik knížek, že to ani není možné. Tolik knížek jsme si nekoupily zatím za žádný měsíc! Přesně 19 knížek máme doma a máme ze všech takovou radost, takže vám je hned ukážeme.

 "Moře klidu" jsem si koupila, když byla 15% sleva v Dobrovským a tam  mě zaujala i knížka "Lásko, kde jsi
Ani jednu jsem neplánovala koupit, ale věděla jsem o nich už dlouho a zajímaly mě obě dvě, takže jsem potom ani neváhala a koupila je.
A pak jsem si koupila i knížku "Jen jeden den" , kterou jsem hned půjčila mamce a ta ji měla za pár dní přečtenou a hodně se jí líbila, takže se taky těším taky. 

A potom mám doma i sérii Percyho Jacksona. Slyšela jsem samé kladné hodnocení i moje kamarádka už skoro všechny přečetla a hodně se jí to líbilo, takže bych chtěla alespoň co nejdříve první díl přečíst.
  
 A dál jsme chtěly i nové knížky od CooBoo, které nedávno vyšly. "Aliance" poslední díl z Povstalecké trilogie, na kterou se těšíme hodně, ale nejhorší je, že víme, (díky spoilerům) jak to skončí. Nechápu, jak lidi můžou dát na Facebook, jak knížka skončí. Nikdy tohle nedělejte, aby jste napsali konec knížek na blog nebo někam jinam, jinak vám něco přijedu udělat! :D

A další knížkou je "Potrhaná křídla" První knížka od Ruty se mi hodně líbila, takže doufám, že "Potrhaná křídla" budou stejně dobrá jako "V šedých tónech"
A poslední knížkou od CooBoo je knížka "První Stříbrná kniha snů" od Kerstin Gier, od které jsem četla trilogii Drahokamy a ta se mi hodně líbila, takže nevím, co čekat tentokrát. Doufám, že bude tato trilogie stejně dobrá jako ta předchozí.


 A potom jsem zavítala do LK, kde jsem objevila i trilogii Chaos, na kterou jsem se koukala i v Dobrovským, kde byla daleko dražší než v LK, takže jsem ráda, že jsem vydržela a koupila si je všechny až teď. Spousta bloggerů už tyto knížky četla a většina byla z nich nadšená, takže se na ně taky upřímně těším.


A v LK jsem objevila i tyhle knížky "Napsáno krví" , "Závod se smrtí" a "Rosemary má děťátko" všechny mě zaujaly anotací, takže jsem je chtěla mít všechny doma. Uvidíme, protože vůbec nevím, co od nich čekat. Ani jsem neviděla, že by je moc lidí četlo, takže do nich skončím rovnou po hlavě.
 A posledními knížkami jsou "Smrtící chaos" a "Hrej hráčem" ta se mi hodně líbila, na tu jsem už napsala recenzi. Spoustě lidem se líbila, ale bylo na ni i hodně negativních ohlasů, což mě celkem překvapilo, protože to byla příjemná oddechovka, kterou jsem si na 100% užila.